• Birkehøjvej 8, 9530 Støvring
  • 99 88 80 10

Øster Hornum Børneunivers

Billedet på sidehoved

Et godt sted at være og et godt sted at lære    

Billedet på sidehoved
image

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
torsdag, 01-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team3 3A LTVX, SF, SNGX, KP
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team0 0A KHX, SNGX, TJ
12:00-14:00 Stjernegruppen, stuekoordinering og kvalificering 0A JØX, LBX
12:25-13:55 Mini-kor 1A, 2A, 0A
13:55-14:35 Klasse-koordination og kvalificering: Team6 6A BSGX, CB, KP
14:45-15:45 Skolekoordinering og kvalificering BSGX, CB, CL, HJ, KK, KP, LHP, MA, MB, MP, RB, SA, SF, SNGX, TB, TJ
fredag, 02-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team5 5A BSGX, CL, MA
13:00-14:00 Koordinering og kvalificering af særlige indsatser BSGX, LHP, SNGX, TB
14:00-14:45 Arbejdsmiljømøde LHP, PBX, RB, SF, TB
Uge 45
mandag, 05-11-2018
10:00-12:00 Skole-/fritidspædagogerne: koordinering og kvalificering AKX, JJX, KHX, LTVX
12:00-14:00 Rummet, stuekoordinering og kvalificering ASTRONAUT, RAKETETTER ANX, GPX
tirsdag, 06-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team2 2A CL, JJX, MB, SNGX
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team1 1A AKX, KK, SA, SNGX
12:00-14:00 Planetgruppen, stuekoordinering og kvalificering PLANETERNE GNX, HSX, LPX
onsdag, 07-11-2018
07:55-08:15 Morgensamling
08:15-09:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team4 4A BSGX, MP, RB
17:00-19:00 Bestyrelsesmøde
torsdag, 08-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team3 3A LTVX, SF, SNGX, KP
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team0 0A KHX, SNGX, TJ
12:00-14:00 Stjernegruppen, stuekoordinering og kvalificering 0A JØX, LBX
12:25-13:55 Mini-kor 1A, 2A, 0A
13:55-14:35 Klasse-koordination og kvalificering: Team6 6A BSGX, CB, KP
14:45-15:45 Skolekoordinering og kvalificering BSGX, CB, CL, HJ, KK, KP, LHP, MA, MB, MP, RB, SA, SF, SNGX, TB, TJ
fredag, 09-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team5 5A BSGX, CL, MA
13:00-14:00 Koordinering og kvalificering af særlige indsatser BSGX, LHP, SNGX, TB
14:00-14:45 Arbejdsmiljømøde LHP, PBX, RB, SF, TB
Uge 46
mandag, 12-11-2018
- Temauge 9-11 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
10:00-12:00 Skole-/fritidspædagogerne: koordinering og kvalificering AKX, JJX, KHX, LTVX
12:00-14:00 Rummet, stuekoordinering og kvalificering ASTRONAUT, RAKETETTER ANX, GPX
tirsdag, 13-11-2018
08:00-10:00 TR-møde, Nørager RB
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team2 2A CL, JJX, MB, SNGX
11:00-11:30 Elevrådsmøde 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, ASTRONAUT, PLANETERNE, RAKETTERNE, STJERNERNE KHX
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team1 1A AKX, KK, SA, SNGX
12:00-14:00 Planetgruppen, stuekoordinering og kvalificering PLANETERNE GNX, HSX, LPX
onsdag, 14-11-2018
- Temauge 9-11 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
07:55-08:15 Morgensamling
08:15-09:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team4 4A BSGX, MP, RB
11:00-12:00 Koordinering og kvalificering af sprogindsatser i dagtilbud LHP, PBX, TB
torsdag, 15-11-2018
- Temauge 9-11 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A
08:00-15:30 Møde i lederforum LHP
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team3 3A LTVX, SF, SNGX, KP
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team0 0A KHX, SNGX, TJ
12:00-14:00 Stjernegruppen, stuekoordinering og kvalificering 0A JØX, LBX
12:25-13:55 Mini-kor 1A, 2A, 0A
13:55-14:35 Klasse-koordination og kvalificering: Team6 6A BSGX, CB, KP
14:45-15:45 Skolekoordinering og kvalificering BSGX, CB, CL, HJ, KK, KP, LHP, MA, MB, MP, RB, SA, SF, SNGX, TB, TJ
fredag, 16-11-2018
08:15-11:15 Kontraktholdermøde LHP
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team5 5A BSGX, CL, MA
13:00-14:00 Koordinering og kvalificering af særlige indsatser BSGX, LHP, SNGX, TB
14:00-14:45 Arbejdsmiljømøde LHP, PBX, RB, SF, TB
Uge 47
mandag, 19-11-2018
10:00-12:00 Skole-/fritidspædagogerne: koordinering og kvalificering AKX, JJX, KHX, LTVX
12:00-14:00 Rummet, stuekoordinering og kvalificering ASTRONAUT, RAKETETTER ANX, GPX
tirsdag, 20-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team2 2A CL, JJX, MB, SNGX
11:00-11:30 Elevrådsmøde 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, ASTRONAUT, PLANETERNE, RAKETTERNE, STJERNERNE KHX
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team1 1A AKX, KK, SA, SNGX
12:00-14:00 Planetgruppen, stuekoordinering og kvalificering PLANETERNE GNX, HSX, LPX
onsdag, 21-11-2018
07:55-08:15 Morgensamling
08:15-09:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team4 4A BSGX, MP, RB
torsdag, 22-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team3 3A LTVX, SF, SNGX, KP
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team0 0A KHX, SNGX, TJ
12:00-14:00 Stjernegruppen, stuekoordinering og kvalificering 0A JØX, LBX
12:25-13:55 Mini-kor 1A, 2A, 0A
13:55-14:35 Klasse-koordination og kvalificering: Team6 6A BSGX, CB, KP
14:45-15:45 Skolekoordinering og kvalificering BSGX, CB, CL, HJ, KK, KP, LHP, MA, MB, MP, RB, SA, SF, SNGX, TB, TJ
fredag, 23-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team5 5A BSGX, CL, MA
13:00-14:00 Koordinering og kvalificering af særlige indsatser BSGX, LHP, SNGX, TB
14:00-14:45 Arbejdsmiljømøde LHP, PBX, RB, SF, TB
Uge 48
mandag, 26-11-2018
10:00-12:00 Skole-/fritidspædagogerne: koordinering og kvalificering AKX, JJX, KHX, LTVX
12:00-14:00 Rummet, stuekoordinering og kvalificering ASTRONAUT, RAKETETTER ANX, GPX
tirsdag, 27-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team2 2A CL, JJX, MB, SNGX
11:00-11:30 Elevrådsmøde 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, ASTRONAUT, PLANETERNE, RAKETTERNE, STJERNERNE KHX
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team1 1A AKX, KK, SA, SNGX
12:00-14:00 Planetgruppen, stuekoordinering og kvalificering PLANETERNE GNX, HSX, LPX
onsdag, 28-11-2018
07:55-08:15 Morgensamling
08:15-09:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team4 4A BSGX, MP, RB
10:15-13:55 Udeskole 1.kl 1A AKX, SA
11:00-12:00 Koordinering og kvalificering af sprogindsatser i dagtilbud LHP, PBX, TB
17:00-19:00 P-møde i dagtilbud ANX, BNX, GNX, GPX, HSX, JØX, LBX, LPX, PBX, TVJX, UJX
torsdag, 29-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team3 3A LTVX, SF, SNGX, KP
11:00-11:45 Klasse-koordination og kvalificering: Team0 0A KHX, SNGX, TJ
12:00-14:00 Stjernegruppen, stuekoordinering og kvalificering 0A JØX, LBX
12:25-13:55 Mini-kor 1A, 2A, 0A
13:55-14:35 Klasse-koordination og kvalificering: Team6 6A BSGX, CB, KP
14:30-16:30 Julekaffedag på SFO 1A, 2A, 3A, 0A
14:45-15:45 Skolekoordinering og kvalificering BSGX, CB, CL, HJ, KK, KP, LHP, MA, MB, MP, RB, SA, SF, SNGX, TB, TJ
fredag, 30-11-2018
10:15-11:00 Klasse-koordination og kvalificering: Team5 5A BSGX, CL, MA
13:00-14:00 Koordinering og kvalificering af særlige indsatser BSGX, LHP, SNGX, TB
14:00-14:45 Arbejdsmiljømøde LHP, PBX, RB, SF, TB